Колишній політв’язень Кремля Микола Карп’юк, який уже розповідав про тортури в російському полоні, припускає, що в його тіло могли помістити спеціальний чіп для впливу на нервову систему. Про це він розповів в ефірі одного з українських телеканалів. 

За словами Карп’юка, крім тортур тюремники в РФ також застосовували психотропні речовини. Про це пише видання Segodnya.

“Одного разу я на добу відключився і не знаю, що зі мною відбувалося”, – сказав колишній полонений.Микола Карп’юк 

Він пригадав випадок, що коли інший в’язень Кремля Станіслав Клих був ще в доброму здоров’ї і вони вперше зустрілися на суді в Грозному (15 вересня 2016 року). Тоді Станіслав Клих показав квадратний шрам на зап’ясті і повідомив, що в це місце йому “вставляли чіп”. 

“Я сприйняв це дуже серйозно, тому що коли я вийшов зі стану абсурду (після того, як знепритомнів від виснажливих декількох діб без сну – ред.), у мене була впевненість, що мені вставили чіп. Я оглянув усе своє тіло… Коли я був у стані марення, розмови ментів про це (чіп – ред.) йшли. Цілий тиждень його шукав на своєму тілі. Вставляється імплант (чіп), і в людини через нервову систему активізується (якась речовина) і людина впадає в панічний страх”, – розповів колишній політв’язень Карп’юк.Микола Карп’юк

7 вересня між Україною і Росією відбувся довгоочікуваний обмін утримуваними особами. В аеропорт “Бориспіль” з Москви прилетіли 35 українців – військовополонені моряки і політв’язні. Літаки з росіянами й українцями практично одночасно приземлилися в аеропортах “Внуково” (Москва) і “Бориспіль”.

Джерело