Вже котрий місяць продовжується зведення незаконної надбудови на будинку у самому серці столиці. Поки чиновники дають лише обіцянки знести самочинне будівництво 

У столиці триває черговий скандал із самочинним будівництвом. Цього разу йдеться про надбудову на даху будинку на вулиці Софійській, 1.

Цей будинок не є пам’яткою архітектури, але він входить до охоронної зони Софійського собору, яка є пам’яткою національного значення та пам’яткою ЮНЕСКО. У столичній мерії стверджують, що ще з кінця літа спеціальні інспектори намагалися потрапити на самочинне будівництво, але їх туди не пустили. Більше того, за даними радника мера Києва Максима Бахматова, інспекторам з благоустрою навіть погрожували фізичною розправою, коли вони намагалися потрапити на будівництво.

А за словами мера Кличка, у Державній архітектурно-будівельній інспекції України не сприяють вирішенню цього питання – мовляв, столичні комунальники за сприяння поліції самотужки почали демонтаж самочинного будівництва у будинку на вулиці Софійській, 1. Разом з тим, у мерії кажуть, що в Департаменті Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві проводять перевірки, щоб з’ясувати, хто розпочав зведення надбудови у будинку на вулиці Софійській. Після з’ясування цих питань столична мерія подасть до суду.

Тим часом журналісти “ТСН” розшукали власницю надбудови, яку звуть Олена. Жінка запевняє, що будівництво, яке вона веде, повністю законне. Мовляв, вона придбала приміщення разом із горищем. За її словами, вони просто зняли гнилі балки-перекриття і “замінили” їх, збудувавши стіну.

“Попередній власник це все викупив у 1998 році – є дозвіл Київради, підписано всіма інстанціями. Є змінений план квартири, горища. Я все це напередодні шукала, і у БТІ всі ці документи знайшла, і колишній власник все дав”, – додала власниця.

За її твердженням, після заміни дерев’яних балок, вони усе зроблять, як було раніше. 

А от видання “Страна” називає іншого власника – за їхніми даними, отриманими від одного з мешканців будинку, в приміщенні заправляє адвокат Пічугін Дмитро Сергійович, “іменна” табличка якого нещодавно з’явилася на під’їзді будинку. Також співрозмовник видання розповів, що будівельні роботи ведуть вже з пів року, і це викликає у мешканців побоювання, оскільки будинок стоїть на стрічковому фундаменті і вже давно пішов тріщинами.

Позиція мерії

Мер Кличко на одному із засідань уряду вже звернувся до прем’єр-міністра з проханням сприяти удосконаленню нормативної бази для ефективної боротьби з самочинним будівництвом. На думку Кличка, ситуацію з такими будівництвами можна вирішити шляхом внесення змін до порядку архітектурно-будівельного контролю, щоб інспектори Державного архітекторно-будівельного контролю могли безперешкодно потрапляти на об’єкт. Крім цього, інспектори мають за спрощеною процедурою вручати свої приписи та вимоги до самочинних будівництв. До того ж, Кличко хоче, щоб в законах прописали відповідальність за самочинне будівництво. Наприклад, місцевій владі мають надати права на знесення таких будов, але щоб у подальшому їхній власник компенсував витрати на таке знесення. За словами радника Кличка Максима Бахматова, в уряді начебто пішли на зустріч в цих питаннях і погодились допомагати столичній владі. 

У свою чергу прем’єр-міністр Олексій Гончарук на своїй сторінці у Facebook написав, що дійсно має намір допомагати Кличку у боротьбі з незконними будівництвами на дахах будинків. Мовляв, якщо зараз не знести незаконну надбудову на вулиці Софійській, 1, то про наведення ладу з подібними “шпаківнями” можна і не говорити. 

Тим часом не надто видно, що хтось почав демонтаж надбудови, по який казали у мерії. Наприклад, на фото, що зробили представники спільноти Dronarium Украина, видно, що за останні чотири-п’ять днів будівництво навіть збільшилось у розмірах.

Як бачимо, у порівнянні з п’ятьма днями тому, вдень 16 жовтня, було розібрано ліву частину даху, тобто забудовник, вочевидь, хоче “прикрасити” і її. Помітний прогрес і з будівельними роботам в правій частині – очевидно, що вони не припиняються. Тож поки активісти та небайдужі кияни намагаються зупинити будівництво, керівництво міста традиційно розводить руками, а власники приміщення стаханівськими темпами намагаються добудувати якнайбільше, діючи за перевіреним київським принципом “побудуй побільше, а потім легалізуєш”. А викляд головної площі країни чи будь-які інші мрально-етичні “рефлексії” – не до них.

Джерело