У Чорнобилі проведуть демонтаж нестабільної конструкції об’єкта “Укриття”. Це захисна арка, яка знаходиться на Чорнобильській АЕС, . Її демонтаж обійдеться понад 2 мільярди гривень. Про це свідчать дані в системі публічних закупівель ProZorro.

Раніше БК “Укрбудмонтаж” виграв тендер, запропонувавши на торгах найнижчу ціну 2,076 млрд гривень.

Повідомляється, що державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська атомна електростанція” домовилося з ТОВ “БК “Укрбудмонтаж”. 

Відзначимо, що в торгах також брало участь підприємство ТОВ “Ютем-Інжиніринг”, там запропонували ціну в 2,105 млн гривень.

Новий безпечний конфайнмент ЧАЕС – спеціальна захисна аркова споруда. Її термін експлуатації – 100 років над зруйнованим у результаті аварії енергоблоком №4 довжиною 165 м, шириною 257 м, заввишки 110 м. Вражає, що загальна вага становить 36 200 тонн, а вартість близько 1,5 млрд євро. Даний об’єкт накрив собою застаріле “Укриття” і став найбільшою рухомою наземною спорудою. 

Потенційна небезпека об’єкта “Укриття” для навколишнього середовища і людини визначається значною наявністю ядерних матеріалів, потраплянням води у приміщення саркофагу, невідповідність щодо механічної стійкості, структурної цілісності, конструктивної надійності і мають невизначений термін експлуатації. 

Нагадаємо, що бетонний саркофаг, відомий як об’єкт “Укриття”, був побудований для ізоляції зруйнованого енергоблоку протягом 1986 року, після вибуху Чорнобильської АЕС.

Джерело