Запровадження пенсійної реформи в Україні не допоможе повноцінно забезпечити українців гідним рівнем доходу після виходу на законний відпочинок – для цього необхідно ввести накопичувальну систему.

На думку експертів, наша країна суттєво відстає від європейських стандартів заробітної плати та соціальних доходів, втім приватні фонди для пенсіонерів поки що не викликають довіри.

У Мінсоцполітики запевняють, що недержавні структури, які займаються цим питанням, вже успішно функціонують в Україні. Передбачається, що за їх рахунок громадяни зможуть отримати так звану подвійну пенсію – першу виплатить держава, а іншу – фонд, кошти в якому накопичуватимуться протягом десятків років стажу. 

Але існують ризики, що швидкі темпи інфляції можуть стати на заваді цьому, адже переконати людей вкладати гроші у структури, які не дають гарантій – майже неможливо.

Голова ПФ Микола Шамбір зазначив, що у разі сплати внесків до державних фондів можна реформувати всю систему, але активи повинні зберігатися за зразком банківського депозиту, який передбачає компенсацію коштів у будь-якому випадку.

Джерело