Пожежа в коледжі на Троїцькій у Одесі: що розповідають очевидці

Пожежа в коледжі на Троїцькій у Одесі: що розповідають очевидці

Грудень 5, 2019 0 By admin

Уранці 4 грудня в будівлі Коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу в Одесі спалахнула пожежа. У результаті щонайменше 1 людина загинула та 29 постраждали. Крім того, ще 14 людей після інциденту зникли безвісти. Що говорять очевидці про ті страшні події – читайте у нашому матеріалі.

Ситуація з пожежною безпеку в гуртожитку була плачевною 

Учні та співробітники коледжу говорять, що керівництво три роки випрошувало у Міністерства освіти та науки гроші на хоча б мінімальний ремонт, але безуспішно, пише  “Думская”.

“У плані пожежної безпеки там був страх і жах. Вагонка на стінах, вузькі коридори, єдина сходи, стародавні ліфти, скупченість, захаращеність. Як таке допустили після всіх попередніх пожеж, незрозуміло”, – наголосила одна зі студенток.

З 2017 року в Одесі трапилося щонайменше дві гучні пожежі. Перша сталася у вересні 2017 року у таборі “Вікторія”. Тоді тут спалахнув дерев’яний корпус, в якому перебувало близько 40 дітей. У результаті загинули три дівчинки: Софія Мазур, Анастасія Кулініч та Сніжана Арпентій. Друга трагедія сталася влітку 2018-го – пожежа спалахнула у готелі “Токіо Стар”, де перебували 200 людей. Внаслідок інциденту 10 осіб загинули та 10 постраждали.

Одна зі співробітниць гуртожитку у коментарі журналістам розповіла, у будівлі є загалом три виходи, зокрема запасні. За словами речниці одеського управління ДСНС, складність гасіння полягала в тому, що в будівлі було встановлено очеретяне перекриття, і тому вогонь розповсюджувався дуже швидко.

Тим часом, студенти зазначають, що у коледжі було опалення, але воно ледь працювало, тому доводилося користуватися обігрівачами.

Що кажуть свідки про саму пожежу

Студенти коледжу переконують, що займання почалося на третьому поверсі.

Вчителька відкриває двері, а там – вже туман. Дівчата, які вийшли, почали дзвонити тим, хто залишився нагорі. Питають: “Ви виходите? Ви де?” Вони кажуть, що не було ніякої тривоги,
– пригадує одна зі студенток.

Ще одна студентка пригадує, що багато хто зі студентів, які у момент займання перебували у аудиторіях, не знали, що щось трапилося. Вони лише бачили викладачів, які швидко кудись ідуть. За її словами, на 4 – 5 поверхах перебувала група, яка взагалі не встигла вийти. 

Крім того, очевидці зазначають, що деякі учні телефонували своїм батькам з палаючої будівлі, щоб попрощатися. Згодом цю інформацію підтвердили як родичі потерпілих і зниклих безвісти, так і офіційні особи.

Пожежа в коледжі на Троїцькій у Одесі: коментарі свідків – відео 

Які страшні події відбувалися під час пожежі: свідчення очевидців 

Свідки розповідають, що під час пожежі люди стрибали з вікон. Зокрема, один із чоловіків, який допомагав на місці інциденту, каже, що бачив жінку: та кричала, що їй зателефонувала дочка та сказала, що задихається в диму, вмирає.

Я став свідком того, як три дівчини та два хлопця, рятуючись від вогню, стрибали з четвертого поверху (висота одного поверху в цій будівлі дорівнює півтора – двом поверхам звичайних будинків – 24 канал). “Вони падали на дахи припаркованих машин. Відразу почали їх забирати в “швидкі”,
– додав чоловік.

Пожежа, Одеса, коледж, Троїцька, жертви, студенти
Під час пожежі у коледжі деякі студенти стрибали з вікон 

Сестра зниклого безвісти Кирила Трофимчука розповідає, коли прибігла, то побачила достатньо учителів, які вийшли з коледжу. Дівчина наголошує, що у цей час багатьох дітей ще витягали рятувальники.

“Тобто, чомусь вчителі вийшли, хоча там є потерпілі, але я не розумію, як це, – діти кричать та просять про допомогу, а вчителі вже стоять біля будівлі та дивляться вгору”, – обурюється вона.

Щодо її брата, останнє, що відомо, – він дзвонив до мами та казав, що задихається.

Джерело