Військові капелани вийшли на акцію під будівлю Верховної Ради України на підтримку прийняття закону “Про військове капеланство” (№10244-1) без внесення правок.  

 

Цей законопроект дуже важливий – сьогодні під стіни ВР приїхали капелани Нацгвардії, аби підтримати його” – заявив Отець Богдан, капелан Нацгвардії.

Загалом на акцію під стінами Ради зібралося близько 30-ти капеланів. Вони організували службу, щоб нардепи проголосували за закон. 

Окрім цього, учасники заходу принесли листівки із закликом проголосувати за закон без змін. 
 

Законопроект прийнятий у першому читанні 6 червня. Церковники повідомляють, що документ розроблений на основі побажань військових священиків (капеланів) з урахуванням практичного досвіду капеланської служби в Україні та сформовано спільними зусиллями народних депутатів, юристів, експертів з релігійних питань із залученням представників Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Зміст цього законопроекту підтримують капелани, які перебувають на посадах “військовий священник (капелан)” в Збройних Силах та інших військових формуваннях України. 

 

Організатори заходу стверджують, що після опрацювання у комітетах тексту законопроекту виявилося, що текстовий зміст і концептуальні основи капеланства були підмінені, і тому священник-духівника фактично роблять офіцером по роботі з особовим складом.

Джерело