18 жовтня в Україні та в усьому світі відзначаються кілька свят, серед яких варто відзначити Європейський день боротьби з торгівлею людьми і День краватки.

Також цього дня Україна вступила до Ради Європи, в народі – Харитини – перші полотна, а день ангела відзначає Матфей. Прикмети розкажуть, якою буде погода. 

Свята 18 жовтня

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Цей день започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. На сьогодні понад 21 мільйон осіб у всьому світі є жертвами примусової праці.

Україна вступила до Ради Європи

У 1995 році Україна вступила до Ради Європи – міжнародна організація, метою якої є досягнення більшого єднання між її державами-членами для впровадження і захисту принципів та ідеалів, які є їхнім спільним надбанням: захист прав людини, верховенство права, демократія та ін.

День краватки

Свято щорічно відзначається 18 жовтня, а його назва нерідко згадується з приставкою Всесвітній або Міжнародний. Але офіційного статусу не має. Незважаючи на це, дата набирає популярність у багатьох країнах. Прийнято вважати, що краватка увійшла в моду, завдяки французькому королю Людовику XIII. Тоді при дворі носили хустки на шиї.

Харитини – перші полотна

Цього дня вшановується пам’ять святої мучениці Харитини, яка постраждала за віру на початку IV століття в місті Понте на березі Чорного моря. У народі до цього часу жінки сідали за ткацькі верстати і починали ткати полотна, а чоловіки приступали до виготовлення валянок.

Прикмети 18 жовтня

  • Сніг іще не випав – зима не скоро настане.
  • На березах і дубах листя залишилися – до суворої зими.
  • Дерева тріщать – на гарну погоду.
  • Туман розсіявся після сходу сонця – на гарну погоду.
  • Птахи відлітають на південь – до суворої зими.

Що не можна робити 18 жовтня

Цього дня не рекомендується свататися або одружуватися, переїжджати на нове місце – відноситься й до роботи, а також заздрити.

Джерело