Уряд має серйозний намір значно посилити відповідальність українців, які досі не підписали договори з компаніями, що займаються утилізацією відходів. Таку пропозицію містить законопроект, опублікований на сайті Міністерства регіонального розвитку для ознайомлення.

Сам документ переслідує набагато серйозніші цілі. Якщо зараз в Адміністративному кодексі за таке можна отримати штраф у межах 170-340 грн. То за новим порядком аналогічний проступок обійдеться порушникові 510-850 грн, а це більше, ніж вдвічі.

Насправді документ має набагато серйозніші цілі. Чиновники з його допомогою хочуть відновити роботу державної житлово-комунальної інспекції, яку уряд ліквідував у березні 2011 року. 

З тих пір, йдеться в пояснювальній записці до документа, влада практично втратили контроль за сферою ЖКГ як в частині якості послуг, які надаються українцям. Так і в частині тарифоутворення.

Щорічно на території нашої держави утворюється понад 27,5 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ, ліси перетворюються на смітники, а люди кидають папірці й недопалки просто посеред вулиць. 

До слова, саме Держжитлокомінспекція повинна буде контролювати дотримання українцями зазначеної норми сміття. Установа отримає право виписувати штрафи людям за “ухилення від укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами”. 

Встановлення адекватних санкцій і невідворотність покарання є важливими елементами забезпечення правопорядку на території будь-якої держави. 

Джерело