Керівник передвиборчого штабу “Слуга народу” Олександр Корнієнко продемонстрував, який вигляд матиме новий парламент. Також президентська партія за підсумками позачергових парламентських виборів сподівається отримати 225 у Верховній Раді IX скликання.

Як підкреслив Корнієнко під час брифінгу, відповідно до попереднього підрахунку голосів, який веде “Слуга народу”, президентська партія у новій Раді отримає від 125 до 127 місць за мажоритаркою та 121-122 місця – за списком.

Також він представив модель представництв партій у новому парламенті.

Згідно з цією інфографікою, “Слуга народу” отримує 255 місць, “Опозиційна платформа – За Життя”, – 45, самовисуванці – 42, “Батьківщина” – 25, “Європейська солідарність” – 22, “Голос” – 18, “Опозиційний блок” – 5, “Самопоміч”, “Свобода”, “Єдиний центр” та “Біла Церква разом” – по одному місцю, – зазначив Корнієнко.
“Слуга народу” очікує отримати 255 місць у новому парламенті 

Як пояснив представник “Слуги народу”, зараз відбувається розподіл 416 мандатів, але загалом їх – 426, відтак цифра буде змінюватися.

Також Корнієнко розповів, “Слуга народу” займе 255 місць, що є найближчими до президіуму. Щодо того, які місця займатимуть інші партії, то це поки змоделював комп’ютер. Як буде насправді, у “Слузі народу” не знають.

Після підрахунку 65% на позачергових виборах до Ради “Слуга народу” наразі лідирує із результатом 42,57%. За президентською партією йдуть “Опозиційна платформа – за життя” (13,03%), “Європейська Солідарність” (8,48%), ВО “Батьківщина” (8,01%) і “Голос” (6,26%).

Відповідно до даних національного екзитполу, місця у парламенті можуть розподілитися так:

  • “Слуга народу”: 128
  • “Опозиційна платформа – За життя”: 33
  • “Європейська Солідарність”: 25
  • “Батьківщина”: 21
  • “Голос”: 18

Місйяв Раді

Джерело