13 листопада – Всесвітній День доброти: історія свята

13 листопада – Всесвітній День доброти: історія свята

Листопад 13, 2018 0 By admin

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day).

Саме у цей день, 13 листопада 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни. Спеціально для цього дня французький художник ОРЕЛЬ (Aurele) створив символ – відкрите серце.

Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність й інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але й фізично почуваються краще, відчувають своє життя більш гармонійним.

Приєднатися до Руху можуть усі бажаючі зробити добрий, щирий, благородний вчинок. Основне спілкування учасників відбувається за допомогою інтернету, де на своїх ресурсах вони розповідають про ідеї добрих справ й засобах їх втілення. У Руху є свій офіційний документ — «Декларація доброти», в якій мовиться: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови, що доставляє задоволення  осмисленого життя,  і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти».

Не є таємницею, що у сучасному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план. Сьогоднішнє свято дає можливість згадати про таку якість людських відносин,  як Доброта,  та об’єднати людей у прагненні робити Добро.  Адже робити його зовсім нескладно, а результат у добрих вчинків колосальний. Добро не вимірюється грошима, не завжди вимагає багато часу та сил. Навіть просто добра посмішка незнайомої людини вже здатна творити чудеса!

До речі, у самого свята за час його існування з’явилися свої традиції. Так, у День Доброти, крім добрих справ та посмішок, прийнято дарувати знайомим та незнайомим людям квіти. А ще, спеціально для цього Дня французький художник створив символ — відкрите серце.

Зі святом! Бажаємо Вам більше добрих людей та добрих справ навколо! 

Джерело