16-річну школярку Грету Турнберг висунули на престижну Нобелівську премію світу. 

Юна шведка отримала всесвітню популярність після того, як у серпні минулого року приступила до свого одиночного шкільного страйку в Стокгольмі. В ході його проведення вона звернулася до політиків і закликала їх звернути увагу на проблему зміни клімату, а також зажадала від світової влади дотримання Паризького договору по скороченню шкідливих викидів. 

Акція Грети надихнула підлітків по всьому світу, і вони взялися за боротьбу з екологічними проблемами. Примітно, що в Бельгії подібні шкільні акції переросли в масштабні страйки і 12-тисячний мітинг юних захисників природи перед офіційними структурами Європейського Союзу.

Варто відзначити, що за висунення на одну з найпрестижніших премій на планеті Грета повинна бути вдячна скандинавським політикам Йенсу Холму, Хакану Свеннелінгу, Фредді Андре Овстегару, Моне Фагерос і Ларсу Халтбрекену. 

Дівчинка сказала у своєму коментарі: “Дуже почесно і приємно бути номінованою на таку важливу премію. Це неймовірно і трохи дивно”. У поточному році на Нобелівську премію миру номінований 301 чоловік.

Джерело