На Митрофанов день печуть пироги і судять про погоду на наступне літо

6 грудня багатий на свята. Мало того, що у цей період Україна вшановує День Збройних Сил, а весь католицький світ святкує День святого Миколая, ще одне свято відзначається 6 грудня – Митрофанів день, повідомляє tochka.net.

6 грудня Православна Церква відзначає пам’ять святителя Митрофана Воронезького – російського єпископа, який жив у 17-18 століттях і був зарахований до лику святих.

День Митрофана Воронезького – історія

Митрофан народився в сім’ї благочестивих батьків, був одружений і мав сина. Але після того, як у 40-річному віці він овдовів, Митрофан, проявляючи благочестя і смиренність, прийняв чернечий постриг у Золотниківській пустелі, потім став ігуменом монастиря, а пізніше був призначений єпископом Воронезьким.

У бутність владики Митрофана Воронезьким єпископом він всіляко дбав про зміцнення православ’я, значно збільшив кількість храмів і монастирів, займався благодійністю, допомагав убогим і знедоленим, боровся зі старообрядництвом. Святий Митрофан уславився суворим, але справедливим архіпастирем.

Коли Петро Перший організував у Воронежі корабельну верф для будівництва флоту, Митрофан надавав йому всіляку допомогу, жертвував багато коштів на кораблебудування. Проте відома принципова позиція Митрофана, що доводила до конфліктів і суперечок, щодо впровадження та поширення російським царем західноєвропейських цінностей у своїй державі.

Петро Перший цінував святого старця за його життя. А на похоронах єпископа цар віддав йому останню почесть і особисто ніс труну єпископа.

Митрофанів день – традиції та ритуали свята

Зазвичай цей день вважався встановленням санного шляху. На Митрофанів день влаштовували народні гуляння з катанням на санях, іграми та застіллями. Господині збирали з усіх будинків борошно, спільно пекли пісні пироги і варили пиво. А дівчата ворожили на хлібі, ховаючи на ніч його під подушку.

Митрофанів день – народні прикмети

  • Малохмарна небо – до ясної і холодної погоди.
  • Якщо сонце пішло за хмари – чекати снігового бурану.
  • Ясний місяць – провісник студеної зими.
  • Також по погоді на Митрофана судили про погоду на майбутнє літо.
  • Якщо 6 грудня йшов дрібний сніг і дув північний вітер, то через півроку, 6 червня, буде холодний дощ.