
Віртуальна реальність подарувала надію людям з хворобою Паркінсона
Квітень 11, 2019Нова гра на основі віртуальної реальності допомогла пацієнтам, котрі страждають від хвороби Паркінсона, ходити та рухатися, не втрачаючи рівноваги.
Нова методика, яка розроблена дослідниками в Університеті штату Юта, відновила динаміку руху у 10 пацієнтів, які три рази в тиждень тренувалися по системі протягом шести тижнів.
Фахівці вважають, що такі повторювані дії, як ходьба, біг і заняття на біговій доріжки допомогли зберегти м’язову пам’ять і запобігти погіршення її стану.
“Основна перевага полягає в тому, що пацієнти можуть стикатися з безліччю перешкод і рельєфом місцевості, перебуваючи у безпечному середовищі і підтримувані за допомогою обладнання, наприклад страхувального троса”, — пояснив К. Бо Форман, доктор філософії та директор основного відділення Motion Capture Core Університету штату Юта.
Самі учасники експерименту позитивно відгукнулися про здобутий віртуальний досвід.
На пацієнтів надягали спеціальні окуляри, взуття та одяг з датчиками, а потім чіпляли страхувальне обладнання.
Деякі завдання здаються більш простими, ніж інші — наприклад, йти прямо по полю, або стрибати через камінь.
Але величезна варіативність рельєфів змушує пацієнтів застосовувати різні навички, які можуть швидко стати важкими, якщо не неможливими, для людей з хворобою Паркінсона.
“Як тільки ми навчимося ходити, ми навчимося спритно перемикатися з ходьби на біг, з прямою прогулянки на діагональ вправо і назад. Ми можемо прискорюватися або сповільнюватися і рухатися вліво або вправо, вгору або вниз”, — кажуть дослідники про свій метод.