Великі свята стали приводом, щоб Кабмін підкоригував календарний графік в Україні

10 січня уряд винесло розпорядження про робочі дні в 2019 році. Чиновники вирішили зробити кілька дат вихідними, щоб продовжити святковий дозвілля українців. 

Травень не став винятком. Згідно з рішенням Кабміну, відпочивати жителі країни почнуть ще з квітня. У новому році Великдень випадає на 28 квітня (неділя). Наступного понеділка традиційно вважається вихідним.

А вже в середу настане 1 травня – День солідарності трудящих. Це свято також здавна вважається вихідним. Між “червоними” датами календаря сиротливо затесався Середа 30 квітня. Його міністри теж вирішили додати до вихідних.  

Якщо роботодавці погодяться з рекомендаціями уряду, українці отримають затяжні вихідні на цілих п’ять днів – з 27 квітня по 1 травня. Ситуацію затьмарює лише майбутня відпрацювання. Відпочивши 30 квітня, трудящим доведеться виконувати свої обов’язки в суботу, 11 травня. 

У проміжку жителів України очікує яке інше свято. А разом з ним і одиночний вихідний. День перемоги (9 травня) в цьому році випадає на середу. Тому громадяни зможуть додатково відпочити посеред робочого тижня. 

Ще одним календарним святом в травні є Трійця. Однак вона випадає на неділю і не подарує православним християнам ще один вихідний. Наступного понеділка вважається робочим.

Джерело