Народним депутатам запропонували перенести дату святкування Дня Незалежності. Про це йдеться в проекті постанови “Про День Незалежності України” №9192, який був зареєстрований в Раді позавчора, 12 жовтня.

Згідно з документом, нардепам пропонується перенести дату святкування Дня Незалежності на 22 січня, коли був проголошений IV Універсалу УНР.

Автори проекту постанови також відзначили, що 24 серпня необхідно залишити вихідним днем, перейменувавши його в День відновлення Незалежності України.

Крім цього, в документі пропонується вважати незалежність Української держави саме з дня проголошення четвертого універсалу УНР, коли “була відновлена національна державність української нації”.

На сайті Верховної Ради сказано, що авторами проекту є позафракційні депутати-свободівці. За їх словами, ухвалення цього документа дозволить нібито “відновити історичну справедливість і посилити почуття патріотизму серед громадян України”.

Варто відзначити, що 24 серпня було встановлено Днем Незалежності українським Парламентом 20 лютого 1992 року, а 22 січня в Україні відзначається День соборності.

Джерело