За ініціативою України Рада Безпеки ООН розглядає ситуацію, що склалася через вихід указу президента Росії Володимира Путіна про спрощення процедури надання російського громадянства жителям окремих районів Донецької та Луганської областей. Трансляцію із Нью-Йорка веде “5 канал”.

Путін підписав указ, який спрощує набуття російського громадянства жителям окупованих бойовиками територій Донбасу, 24 квітня. 

Президент України Петро Порошенко заявив, що указ про видавання паспортів свідчить про намір РФ позбутися Мінських угод. Він закликав міжнародних партнерів України “не допустити найгіршого сценарію” і жорстко засудити дії російської влади, а також посилити санкції.

У команді засновника і художнього керівника студії “Квартал 95” Володимира Зеленського, який виграє президентські вибори, заявили, що рішенням видавати паспорти жителям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей за спрощеною процедурою Росія визнала свою відповідальність як країни-окупанта.

У МЗС України вважають указ “юридично нікчемним” і що він не змінює належності жителів окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства. Глава МЗС Павло Клімкін закликав жителів ОРДЛО утриматися від набуття російського громадянства.

У Держдепартаменті США засудили рішення Путіна. “Росія за допомогою цих украй провокаційних дій посилює напад на суверенітет і територіальну цілісність України”, – ідеться в заяві Держдепу. У Європейському союзі також вважають, що спрощений порядок надання російського громадянства жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей є ще одним замахом на суверенітет України з боку Росії. 

Джерело