Туніс, Грузія, Італія, Іспанія, а тепер ще й Майорка. Географія, де застрягли українські туристи, розширилася, сотні людей кілька діб сидять закордоном і стільки ж – у Києві та Львові чекають на свої рейси. Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Замість сонячного морського узбережжя – холодна підлога столичного аеропорту. Майже добу Євген із родиною чекають на виліт до Анталії, та його постійно переносять. Тож поки облаштовуються, як можуть, серед клунків і валіз намагаються розважити дітлахів.

«Дітям, звичайно, найважче. Вони і не сидять на місці, бо налаштовані на відпочинок. Їм щось розповісти або вмовити – дуже важко. Нам нічого не пояснювали, говорили щоразу, що рейс переноситься», – розповів турист Євген.

Відучора на свій літак до Тунісу чатує і пані Ольга. Каже, за весь час очікування їй не запропонували ані води, ані їжі.

«Я взагалі такого хамського відношення працівників «Оазис тур» навіть не могла уявити. З цією компанією літаю вже 20 років у Туніс. І така ситуація цього року вперше. Це щось надзвичайне», – наголосила туристка Ольга.

На летовищі тільки розводять руками та в усьому звинувачують компанію перевізницю.

«Загалом є дві причини затримки і невиконання рейсів – це заборгованість туроператора і замала кількість літаків. Тому що один рейс викотився зі злітно-посадкової смуги, другий літак отримав ушкодження, коли зіткнувся з птахами при посадці», – сказала речник аеропорту «Київ» Галина Богданенко.

В авіакомпанії «Браво», одній із тих, що не поспішає перевозити пасажирів, кивають на туроператора. Мовляв, вона заборгували їм 25 мільйонів гривень. Тож просто не мали за що відправити літаки, але намагаються усе владнати: «Літак є, його обслужили, заправили і зараз чекають інформації щодо закриття стійки і відправки пасажирів».

Заручниками аеропортів стали і туристи закордоном. Там кілька діб чекали на літак до України. Сьогодні півтори сотні відпочивальників повернулися додому, але це далеко не всі.

«В аеропорту залишились люди, які чекають з 27 червня. Не всі готелі прийняли і поселили людей. Люди сидять на рецепції. Консул України приїхав, наобіцяв і поїхав на вихідні, взагалі не отримали допомоги. Людям взагалі ніхто не допомагає», – розповіла туристка Тамара.

Уночі мають повернутися вже до львівського аеропорту ще кілька сотень туристів із Тунісу та Барселони. А ось ті, хто планував відпочити в Неаполі, досі чекають на борт до Італії. Після кількагодинного мовчання та обурення людей їм без пояснень оголосили, що рейс переносять. Людей поселили у готель. Однак в обіцяний час політ так і не відбувся. Частину пасажирів перереєстрували на літак до Мілана, інших – до Венеції, а решта далі очікують свого рейсу.

«Ми ще не знаємо, чи ще летимо у Венецію, чи нас там зустрінуть автобуси, чи ми дійсно доберемося до свого місця призначення. Так що слів просто немає, бо летимо на відпочинок. Перереєстрували на два дні, правда не було проблем із тим, щоб перереєструвати, але ми не знаємо, чи ще звідти вилетимо», – прокоментувала жінка, яка вже дві доби чекає на свій літак – Галина Далівська.

«Ми роботу там втрачаємо, бо кожен розраховує на своє. А ми тут, вибачте, як барани стояли, бо ніхто не знає, прилетів літак, не прилетів, чому є затримка», – сказала пасажирка, яка вже дві доби чекає на свій літак – пані Ірина.

Дві доби чекають і на рейс із Неаполя, але коли він буде – ніхто не повідомляє. Уже завтра Міністр інфраструктури чекає в себе представників авіакомпаній і турфірм. У відомстві шукатимуть шляхи виходу зі становища. Уже погрожують штрафами несумлінним перевізникам.

Нагадаємо, з Тунісу відправився до України перший із п’яти літаків із туристами, які застрягли в цій країні через борги туроператора.