Цього року зима в Україні буде незвичайною, за прогнозами синоптиків у грудні та на початку січня на більшості територій середньомісячна температура  – виключно із позначкою “+”.

Зима в Україні: грудень та січень обіцяє чимало сюрпризів 

Припускають, що відхилення від норми близьке до аномального. Середня за місяць температура у грудні може бути на 1-2 градуси вище, ніж вона була на початку цього століття.  

Вона буде додатна на території України: від +3-4 у Сумській і Чернігівській областях до +6-7 градусів на півдні України і Закарпатті. 

Січень буде теплішим, ніж минулого року: середня температура  на 2-3 градуси вище кліматичної норми. Якщо раніше це було від -3 на півночі до +3 на півдні, то цього року очікуємо, що середня за місяць температура в Україні може бути додатна. 

У північних і північно-східних областях залишиться мінусовою: від -1 в Чернігівській, Сумській областях до +5 і вище на півдні.

 

 
 

Опади будуть, але на півдні замість снігу очікується дощ, у північних областях – мокрий сніг. Наблизяться потоки арктичного повітря, коли температура вночі і навіть вдень може знижуватися до -20 градусів і нижче.

Джерело