Не так давно китайське видання South China Morning Post опублікувало матеріал, у якому йдеться про випробування шпигунських дронів у Китаї, яких нереально відрізнити від птахів. Вони використовуються військовими і силовими структурами для спостереження.

Так, шпигунську програму Dove очолює професор Північнозахідного політехнічного університету Сун Біфэн, який бере участь у розробці винищувача Chengdu J-20. За словами інженерів, зазначена технологія вже застосовується, тільки не так широко, в будь-якому випадку у неї є великий попит як у військових, так і цивільного населення.

Відзначається, що дрони-шпигуни дійсно виглядають як птахи, адже у них є здатність плескати крилами, розвертатися, підніматися як представники класу теплокровних яйцекладущих вищих хребетних тварин.

 

Їх практично неможливо відрізнити від голубів, і вони майже безшумні. Перед початком використання шпигунів-дронів розробниками були проведені близько двох тисяч випробувальних польотів. Уточнимо, що в одному з тестів «голуби» літали над отарою овець у Монголії, тварини не злякалися літаючих апаратів, що було прийнято авторами технології як високий клас якості.

Джерело