Як відомо, минулого тижня гривня демонструвала своє зміцнення щодо долара.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,31 грн до 26,20 грн, або на 0,4%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час знизився з 26,29 грн до 26,17 грн, або на 0,5%.

На даний час експерти вважають, що до кінця цього тижня курс долара може опуститися до 26,0 грн/$.

“На цього тижня ми очікуємо помірного зниження курсу долара. Безготівковий долар може знизитися через тиждень до 26 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися близько 25,9/26,2 грн”, – припускають експерти.

Долар в Україні влітку дешевшає по відношенню до гривні через зростання валютних виручок, в першу чергу аграріїв. Також в літні місяці не потрібно так активно імпортувати енергорсурси.

Як повідомлялося, за інформацією Національного банку України, в квітні 2018 роки українці продали валюти більше, ніж купили. Згідно з даними НБУ, українці минулого місяця купили у банків валюту – 650,1 млн доларів в еквіваленті, а продали їм на 884,8 млн доларів.

Тиждень, який розпочалася 14 травня, буде дуже важливим для курсу долара, оскільки щодня будуть проходити події, що сильно на нього впливатимуть.

Так, 14 травня організація країн-експортерів нафти ОПЕК опублікує новий звіт про ситуацію в галузі, який неодмінно позначиться не тільки на цінах на чорне золото, а й на курсі долара.

«Прогнози картелю традиційно впливають на ринок нафти. Поки ціни тримаються на високих відмітках, і позитивний погляд в майбутнє від ОПЕК дозволить піднятися їм, в свою чергу, ще вище: $ 80 за барель нафти марки Brent вже не за горами », – прогнозує аналітик.

Джерело