Сьогодні трансплантація у нас “діє” на тимчасовому законі — без необхідних спеціально навчених лікарів-координаторів і без бази даних. Новий закон має змінити підхід до таких операцій. 

Законопроект, який підтримали парламентарі в лютому 2019  дозволяє споріднену трансплантацію.  По суті, цей додатковий законодавчий акт розблокує трансплантацію в Україні.

Закон України про посмертне донорство (№ 2427-VIII, прийнятий у травні 2018 року) не зміг вступити в силу з 1 січня 2019 р. через відсутність інформаційної системи трансплантації та електронного реєстру донорів і реципієнтів.  

Повернутися до закону, який би дозволив проводити трансплантацію органів від донорів, парламентарі планують не раніше 2020 року. А до цього часу, за інформацією джерела, в Україні має бути створено електронну базу даних лікарень, потенційних донорів і реципієнтів. 

“Повинні пройти спецнавчання нинішні анестезіологи-реаніматологи. Вони і стануть тими трансплант-координаторами, на яких буде лежати відповідальність за пошук потенційних донорів, внесення потрібних даних в систему, організацію отримання, зберігання і транспортування органів, розмови з родичами і т. п. Ці програми навчання вже працюють”,  – відзначає експерт.

Джерело