У Німеччині проживає 115 000 мігрантів, яким відмовили в наданні статусу біженця. Вони підлягають депортації і зобов’язані покинути країну, пише germania.one.

Згідно з міністерством внутрішніх справ, для 35 000 мігрантів в період з січня по вересень вступили в силу рішення про депортацію. За цей же проміжок часу з 35 000 було депортовано 19 520 осіб.

У мігрантів часто немає документів і це значно ускладнює процес депортації. Країни, в які депортують людей рідко сприяють владі Німеччини. Крім цього, мова йде про великі витрати на персонал, який допомагає здійснювати депортацію (поліцейські), а також на саму дорогу.

Тому федеральний міністр внутрішніх справ Томас де Мезьєр вирішив зробити ставку на добровільний від’їзд мігрантів з країни і мотивувати їх грошима.

Ті, хто отримав відмову в наданні притулку мігранти з 40 країн, серед яких також Сирія, Ірак і Туреччина, які до кінця лютого повернуться  на батьківщину, зможуть отримати додаткову матеріальну підтримку на оренду житла, проведення ремонтних та будівельних робіт, на обладнання для кухні та ванної кімнати на суму до € 3000 на сім’ю і € 1000 на одну людину .

Раніше, добровільно залишаючи країну ще до прийняття рішення по справі про надання притулку, дорослий отримував € 1200, а дитина до 12 років – € 600 .

Таким чином, сім’я з трьох чоловік раніше отримувала € 3000, а тепер зможе отримати в два рази більше – € 6000 . У період з лютого по жовтень 2017 року пропозицією скористалося  лише 8639 осіб.

Спеціальні перевірки допоможуть уникнути повторних виплат грошової допомоги. Ті мігранти, які будуть знову повертатися зі своєї батьківщини назад в Німеччину, будуть зобов’язані повернути гроші державі.