Після перейменування країна зможе стати частиною Європейського союзу і НАТО. Про те, що з грецькими чиновниками було досягнуто згоди щодо перейменування Македонії заявив прем’єр-міністр Зоран Заєв. 

Про це стало відомо завдяки повідомленню авторитетного видання Reuters.

“Неможливо повернутися назад”, – заявив Заєв.

Він нагадав, що після перейменування країна зможе стати частиною Європейського союзу і НАТО. Раніше прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни.

Згідно з домовленостями, балканська країна, яка входить до ООН як колишня югославська Республіка Македонія, буде називатися Північна Македонія або Республіка Північна Македонія.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що компромісним варіантом перейменування країни стала назва Республіка Илинденская Македонія. Він зазначив, що вже обговорив нову назву зі своїм грецьким колегою Алексісом Ціпрасом, передає The Washington Post.

“Республіка Ілінденська Македонія є можливим компромісом, англійською – Republic of Ilinden Macedonia, албанською – Republika Ilindenase e Maqedonisе”, – заявив Заєв.

Прем’єр-міністр повідомив, що в країні організовують референдум з питання перейменування. Варто відзначити, що в березні в столиці Македонії Скоп’є тисячі людей вийшли на акцію протесту проти можливої зміни назви країни.

Міждержавний спір щодо назви країни триває з 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву носить регіон Греції, що межує з новою державою.

Джерело