У Європі представили нові банкноти, ми побачимо їх вже скоро. Європейський центральний банк анонсував появу в обігу нових банкнот номіналом в 100 і 200 євро.

Як повідомили на сторінці банку в мережі Твіттер, нові купюри буде відрізняти поліпшеним захистом.

Також зазначається, що гроші з’являться навесні наступного року. Запуск в обіг відбудеться 28 травня 2019 року.

ЕСПБ і 19 національних центральних банків Єврозони зобов’язані захищати цілісність банкнот євро і продовжувати удосконалювати методи виробництва, сказав представник ЄЦБ, додавши, що «друга серія банкнот євро – «Європа» – буде ще більш безпечною і сприятиме підтримці довіри громадськості до валюти». Також відзначили, що це “фінальна версія”.

Раніше ми повідомляли, що Нацбанк поки не планує вводити банкноту номіналом у 1000 грн. 

“Нацбанк вважає, що того номінального ряду, який маємо, достатньо для проведення розрахунків громадянами. Досить для економіки України”, – повідомив директор Департаменту грошового обігу регулятора Віктор Зайвенко.

Він наголосив, що питання введення банкноти 1000 грн або вищих номіналів залежить від рівня доходів населення, цін і розвитку безготівкових розрахунків.

“У своїй стратегії Нацбанк одним з вагомих напрямів вирішив розвивати cashless-economy. За останні кілька років рівень безготівкових розрахунків зріс. Основне завдання НБУ – зменшення готівки в обігу. Тому питання введення в обіг банкноти номіналом 1000 гривень не розглядається”, – резюмував Зайвенко.

Джерело