У кількох українських областях був помічений отруйний павук, який раніше мешкав тільки в Європі

Жовтосумого колючого павука або павука хеіракантіума тепер можна зустріти в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Запорізькій областях.

Сама по собі комаха не є агресивною, але може напасти на людину в якості самозахисту. Щоб не зустріти павука, краще уникати трав’янистих рослин, сухостої та листя, скручені в трубочку, адже саме там мешкає комаха.ammen-dornfinger

Для того, щоб захистити себе від нападу павука, дотримуйтеся простих правил: під час пікніка на природі по можливості перевіряйте місце на наявність павукових гнізд; в саду завжди намагайтеся працювати в рукавичках і закритому взутті. Якщо зустріч з неприємною комахою все-таки відбулася, не робіть різких рухів і не панікуйте, а акуратно струсіть його з себе без використання рук.

 Яд хеіракантіума не смертельний, але має нейротоксический ефект і може бути небезпечним для здоров’я. При укусі людина починає відчувати сильний пекучий біль, місце укусу набрякає, при цьому набряк швидко поширюється. У потерпілого також починається озноб, піднімається температура і артеріальний тиск.

Пам’ятайте, що укус жовтосумого павука може загострити хронічні захворювання. Біль може триматися до декількох діб, набряклість до 6 днів, а симптоми важкої інтоксикації можуть затриматися і на 10 днів.

Відразу ж після укусу, для полегшення неприємних відчуттів, дозволено випити антигістамінний препарат або знеболююче. Однак задля уникнення небезпечних наслідків, найкращим рішенням буде звернутися в лікарню.

Також в Україні все частіше можна зустріти каракуртів, чия отрута в 15 разів сильніша, ніж отрута гримучої змії. На місці укусу залишається маленька червона цятка, що швидко зникає, але через 10-15 хвилин з’являються прояви отрути: сильні болі в області грудей, живота, попереку, судоми, запаморочення, блювота, характерне посиніння обличчя, оніміння кінцівок, можлива втрата свідомості.

Джерело