Українці неоднозначно реагують на новий Закон про секс

Европа Европою, але, здається, співвітчизники хоч і жартома реагують на новий закон, проте – трохи і побоюються проблем з ним.

Новий ЗУ «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами» – суперечливий і непередбачуваний.

Так за новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на «справу» згоди.  Від завтра, 11 січня, українці будуть жити згідно новому Закону про секс. 

Зараз в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування можна лише в разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом:

“Редакція статті – вона дає змогу реагувати на більшу кількість випадків сексуального насильства. Наприклад, психологічний тиск якийсь, або, можливо, матеріальну складову. Наприклад, не дам тобі грошей, або щось не куплю, або щось інше – скористатися цим задля задоволення статевої пристрасті”, – пояснив помічник голови Національної поліції України Андрій Ткачов.

Родина українських музикантів з усмішками та жартами обговорюють зміни: 

“Так, я розумію, що тепер нам з тобою треба підписати розписку. Всі наші сексуальні стосунки нам треба якось юридично завірити. Про те, що я надаю згоду тобі, а ти надаєш згоду мені”, – сміється Оксана Стебельська.

“Легенький базар нагадує: я тобі – ти мені. Якщо ти вранці на рибалку йдеш – сексу ввечері не буде. Не йдеш – буде!”, – іронізує та Роман Кука.

Доводити насилля доведеться такими самими слідчими діями – експертизами та показами свідків. Це дасть змогу уникнути зловживань та шантажу, вважають у поліції. І пояснюють, що саме вважатимуть добровільною згодою:

“Це вільне волевиявлення, так. Тобто я на це йду вільно, я це розумію і я на це йду”. Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписки не доводить того, що цієї згоди не було. Тотальний самоконтроль, в принципі, єдине, що  може убезпечити особу від того, що в подальшому може з нею статися у зв’язку з цими змінами”, – вважають юристи.

Закон покликаний вирішити проблему того, що часто сексуальне насильство трапляється в шлюбі, але жінки навіть не сприймають цей примус до сексу, як порушення їхніх прав. Про це розповідають в організації, яка опікується правами людей: 

“У нас є така категорія абоненток, які впевнені в тому, що, в принципі, сексуального насильства в шлюбі не існує. Якщо я жінка і я вийшла заміж – це мій безпосередній обов’язок. Неважливо, захочу я чи ні – чоловік зобов’язаний отримувати задоволення. Там перша робота, яка ведеться, це психологічна. Ми відкриваємо очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс чи ні. Наша згода має бути добровільна”, – каже директор департаменту національних гарячих ліній однієї з громадських організацій Олена Кривуляк.

Джерело