Знайдено спосіб викрасти графічний пароль смартфона за допомогою мікрофона і динаміка пристрою

Свою роботу на цю тему фахівці з Ланкастерського університету у Великобританії опублікували в електронній бібліотеці ArXiv.org. Експеримент проводився на смартфонах на базі Android. Не секрет, що у всіх сучасних смартфонах близько 3 способів ідентифікації користувача: по відбитку пальця, паролю та графічного ключу.

Останній спосіб був одним з найпопулярніших і вважався одним з найнадійніших, так як існує близько 400 тис. способів з’єднати всі крапки на екрані.Однак вчені відзначають, що 20% користувачів використовують не більше 12 найпоширеніших комбінацій, і при належному вмінні можна розблокувати будь-який смартфон.

Для злому пристрою фахівці створили спеціальну програму SonarSnoop, яка дозволяє дізнатися графічний пароль на відстані. Для цього додаток має бути встановлено на пристрої зломщика і його потенційної “жертви”.SonarSnoop автоматично отримує права на управління динаміком і мікрофоном і з’єднує обидва гаджета. Після цього додаток відтворює через динамік звук на частоті, недоступною слуху людини, і аналізує відбитий від навколишніх предметів звук. При цьому програма здатна вловити і проаналізувати невеликі зміни положення динаміка під час введення графічного пароля.

За характером цих коливань і встановлюється положення пальця на екрані. Отриманий можливий код виводиться на другому смартфоні.До речі, точність системи злому вражає. Творці повідомляють про 70% відсотках вдалого злому. Варто відзначити, що злом може відбуватися непомітно для власника смартфона, оскільки він не почує звук, а злом відбувається віддалено.Раніше повідомлялося, про найшвидші Android-смартфони серпня: топ-10. До осені на ринку з’явилося багато смартфонів, і настав час оновити рейтинг найбільш продуктивних апаратів. 

Команда знаменитого бенчмарка AnTuTu опублікувало свій серпневий рейтинг смартфонів, що працюють під управлінням операційної системи Android. Серед них з’явилися як новачки, так і завзяті флагмани, що не діляться своїм місцем.

Джерело