В Україні з 1 березня проходить процес індексації пенсій. За словами експертів, формула підвищення пенсій передбачає перерахунок з урахуванням розміру зарплат та інфляції. Такі підрахунки здійснюються в автоматичному режимі.

Про це стало відомо завдяки повідомленням Пенсійного фонду України. Відомо, що на цей раз індексація принесе підвищення виплат для 8,1 млн пенсіонерів з 10,2 млн. Як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, в середньому пенсії зростуть на 255 гривень. А майже два мільйони українців, яким індексація не принесе підвищення пенсій, отримають разові виплати на суму 2410 гривень. 

“Кошти розподіляться згідно з формулою, яка враховує коефіцієнт страхового стажу та коефіцієнт заробітку пенсіонера. Якщо підвищення буде менше 100 гривень, то застосовуватиметься доплата до зазначеного розміру, інакше кажучи – мінімальна виплата в березні складе не менше 100 гривень”, – пояснив Рева.

Автоматична індексація пенсій тепер проводитиметься щорічно – це передбачено пенсійною реформою.

Варто нагадати, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, оголосила про початок перевірки облгазів на предмет донарахувань в платіжки. Зокрема, у відомстві зазначили, що вже з початку березня контролюючі органи почнуть масову перевірку облагів на предмет донарахувань в платіжках, які отримують звичайні українці. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям збільшили середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності. Відтепер вона становить 224,4 грн. Про це інформує прес-служба Фонду соціального страхування України (ФССУ).

Джерело