Тривала робота за компютером викликає перенапруження очних м’язів. Тому більшість офісних працівників стикаються з перевтомою очей, їх почервонінням і частим головним болем.

5 порад, як вберегти очі від перевтоми

1. Регулярне обстеження очей

Навіть у найбільш напруженому графіку потрібно знаходити хоч іноді час для консультування з лікарем. Краще швидше виявити погіршення зору, ніж потім лікувати запущений процес.

2. Дати очам простір

Екрани гаджетів повинні бути не менше 40 см від обличчя. Якщо на такій відстані важко читати, спробуйте збільшити шрифт замість того, щоб підсовувати гаджет ближче до очей.

3. Зменшити яскравість

Краще зробити екран не дуже яскравим, особливо у достатньо освітленому приміщенні. Інакше від цього дуже стомлюються очі.

4 Робити вправи для очей

Експерти рекомендують правило “20/20/20”. Це означає, що потрібно відволікатися кожні 20 хвилин від екрану і фокусуватися на іншому об’єкті на відстані хоча б 6 метрів протягом 20 секунд. Це допоможе розслабитися м’язам, які відповідають за концентрацію погляду.

5 Моргати

Коли дивитися на монітори екранів, очі моргають рідше і по-іншому. Зазвичай ми моргаємо близько 15 разів на хвилину, але ця кількість знижується на третину, коли ми дивимося на екран.

https://gazeta.ua/