Український уряд планує підвищити пенсії громадянам. Дані зміни торкнуться людей, які мали великий стаж і маленьку заробітну плату. І тому у них маленька пенсія.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Виплати зростуть для 3 млн пенсіонерів

«2,5 мільйона — жінки. Вони мають повний страховий стаж, тобто 30 і більше років. Вони працювали в сільській місцевості, на фермах і в колгоспах, тому отримували мізерну зарплату», — каже міністр соціальної політики Андрій Рева.

Підвищення торкнеться і тих, хто працював у бюджетних установах: медичних, дошкільних навчальних закладах і колгоспах. Ця категорія українців отримала незначне підвищення пенсій у рамках осучаснення з жовтня 2017 року.

Пенсії підвищать під час другого етапу пенсійної реформи. Для цього Мінсоцполітики розробило зміни у законодавстві.

Після прийняття пенсійної реформи Кабміном виплати зросли для 10,2 млн пенсіонерів. Середній розмір підвищення близько 600 грн. Майже 7 млн пенсіонерів отримали підвищення на суму до 500 грн.

Як відомо, українці з мінімальною зарплатою і 35 роками стажу в майбутньому будуть отримувати пенсію 1452 грн. За стандартами Міжнародної організації праці, розмір виплати повинен складати як мінімум 40% від звичного заробітку. Якщо врахувати мінімальну зарплату 3723 грн, то виходить 1452 грн пенсії.

Українці, які мають офіційну зарплату близько 14 тис. грн і 35 років стажу можуть претендувати на пенсію 3764 грн.

Очікується, що в наступному році змінять умови виходу українців на пенсію. Зараз у формулі використовують середню зарплату по країні за 2 роки. З наступного року будуть рахувати за підсумками трьох минулих років. Зарплата щорічно збільшується. Чим більше відрізок часу використовують для формули, тим меншим стає розмір пенсії.

https://znaj.ua/