Для українців введуть щомісячну абонплату на газ, доведеться платити, навіть якщо ви ним не будете користуватися

В Україні найближчим часом з’явиться абонплата на тепло, воду і газ. Діючі нині тарифи можуть розділити на декілька складових і одну з них доведеться платити незалежно від того, чи буде використовуватися комунальна послуга чи ні.

Нововведення передбачені прийнятими законами “Про житлово-комунальні послуги”, а також “Про ринок газу”. Рішення ввести в Україні абонплату за газ було прийнято Національною комісією з енергетики і комунальних тарифів “НКРЭКУ) ще в минулому році.

Абонентська плата передбачена в меморандумі з МВФ. Крім того, за новим законом (який вже прийнятий) зобов’язані ввести абонплату.

Перед комісією постала задача – у який спосіб варто ввести абонплату. У першому варіанті вважати абонплату на максимальну пропускну здатність лічильника. Цей варіанти викликав обурення серед експертів і простих споживачів. Так, більшість сімей використовують газ лише для приготування їжі, за цим варіантом, використовуючи максимум 1,2 кубометра газу їм довелося б платити абонплату за 2,5 куба.

Другий і поки що підсумковий варіант – установка абонплати на 1,2 кубометра газу. Українці і зараз платять за можливість в будь-який момент користуватися газом. Абонплата, по суті, входить в основний тариф. Якщо вона буде відділена від вартості самого газу, то в першу чергу від такого рішення виграють українці з газовим опаленням.

Після остаточного введення абонплати незалежно від того, буде газ витрачатися чи ні, щомісяця доведеться платити фіксовану суму – від 12 до 100 гривень. Тариф на сам газ при цьому знизиться на 13-15%.

Джерело