Погода в кінці 2018 року влаштує українцям підлість – новорічна ніч обійдеться без снігу. Про це розповіла завідувачка відділом кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАНУ Вазіра Мартазінова.

Так, хоча в кінці грудня і на початку січня буде досить холодно, опадів буде мало. «У цілому, кінець грудня холодний, як і початок січня. Тобто, Новий рік буде холодним, але практично без опадів… Сніжного покриву не треба чекати», – розповіла вона.

Відзначається, що малосніжною буде вся зима. «Його буде менше цієї зими, ніж в минулому році, і при цьому він буде зовсім іншого характеру. Це, в основному, мокрий сніг», – додала Мартазінова. Але в цілому майбутня зима виявиться не морозною. Середньомісячні температури будуть коливатися від 0 до -2 градусів. Короткочасні морози до -18 градусів прогнозуються в кінці грудня – початку січня.

Раніше ж зазначалося, що перше суттєве похолодання чекає українців вже в жовтні. У цьому місяці очікується похолодання до -12 градусів. «Похолодання очікуємо до 18-го числа. Погіршення погоди прийде з півночі і температура впаде до -4 градусів, а потім з північного сходу прийде суттєве похолодання, яке дасть температуру до -8 градусів», – розповіла Мартазінова.

«Істотні холоди ми прогнозуємо після 20-го числа, через які температура опуститься до -12 градусів. Дуже холодно буде також 25 і 26 жовтня, а температура буде на позначці в -6 ..- 8 градусів. Східні регіони України більше будуть схильні до холодних процесів у ці дні», – додала вона. Крім цього, синоптик зазначила, що перша половина жовтня буде досить теплою. Також у другій половині місяця очікуються опади, але їх кількість буде нижче показників за минулі роки.

Джерело