Британські підлітки створили презервативи, які змінюють колір у разі виявлення захворювання у партнера. Винахідники виявилися троє підлітків, віком 14, 14 та 13 років.

Групу юних геніїв з Лондонської академії Ісаака Ньютона складають: Дааньяль Алі, Муаз Наваз і Чираг Шах. Вони заявили, що захотіли створили саме такий “винахід” після того, як ознайомилися з тривожною світовою статистикою венеричних захворювань. 

 

Ідея трійці в тому, щоб на поверхні “розумного”презерватива розмістити спеціальні антитіла. Вони будуть взаємодіяти з антигенами ЗПСШ. Під час статевого контакту з інфікованим партнером контрацептив забарвиться в той чи інший колір.

Так, у разі хламідіозу презерватив позеленіє, від герпесу пожовтіє, при зустрічі з вірусом папіломи порожевіє, а від контакту з сифілісом кондом придбає миленький волошковий відтінок. Такий собі експрес-тест, з паралельним захистом від болячок і небажаної вагітності.

Задум підлітків був відзначений топовою премією на TeenTech Awards – щорічна церемонія вручення нагород за досягнення в галузі науки, техніки та математики серед британської молоді. Юні розробники отримали грошовий приз $ 1500 і запрошення відвідати Букінгемський палац на чашку чаю з британським принцом Ендрю.

Темою змінюють колір гумових виробів вже зацікавилися світові компанії-виробники.

Джерело