Верховна Рада хоче подарувати євробляхерам продовження періоду пільгового розмитнення автомобілів

Відомо, що деякі нардепи вже заявили, що ініціюватимуть продовження пільгового періоду розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією.

Варто відзначити, що за даними ГФС на кінець минулого тижня платежі за розмитнення автомобілів склали понад 1,6 млрд гривень.

Крім того, у відомстві зазначили, що кількість розмитнених автомобілів перевалила вже за 25 тисяч. Однак процес легалізації йде повним ходом і з динамікою близько 500 авто на добу. Однак на думку експертів, всі бажаючі все ж не встигнуть розмитнити свої автомобілі. 

Найбільш активно відбувається оформлення транспортних засобів у Києві – понад 5,4 тис. авто, Волинській – майже 4 тис. авто та Чернівецької майже 3 тис. авто, областях.

Разом з тим варто зазначити, що українцям пояснили, як цілком законно їздити на нерозмитнених авто. Однак ці схеми вимагають також чимало коштів, часу і терпіння.

У власників “евроблях”, після того, як в силу вступили нові закони про розмитнення, є як мінімум два способи для того, щоб не платити мита.  

По-перше, автомобіль іноземною реєстрацією можна зареєструвати в Україні офіційне представництво будь-якої іноземної фірми. Правда, швидко зробити це не вийде, знадобиться кілька місяців. Крім того, потрібно зібрати чималу купу різних документів і як мінімум 3 000 доларів. У цьому випадку авто на єврономерах потрібно буде щорічно переоформляти.

По-друге, авто з єврономерами можна поставити на консульський облік в країні, де вона зареєстрована. Тут часу потрібно не так багато, втім також доведеться “покрутитися”. Правда, в цьому випадку грошові витрати будуть менше, ніж оформляти “євробляху” на представництво іноземної фірми. Врешті-решт, поставити “евробляху” на консульський облік в іншій країні, зможе тільки той, хто там постійно проживає, має офіційну роботу і т. д.

Як бачите, у власників машин з іноземною реєстрацією навіть після прийняття законів про розмитнення залишилися “лазівки”, щоб не платити мита. Однак всі бажаючі ними скористатися не зможуть.

Джерело