У Польщі громадян України використовували для примусової праці

Співробітники Морського відділу Прикордонної служби Польщі затримали 42-річного поляка, який використовував своїх співгромадян та іноземців, у тому числі українців, для примусової роботи на будівництвах. Його жертвами стали 540 людей, які не отримали щонайменше 4,5 млн злотих (понад 1 млн євро) заробітної плати та інших виплат. 

Як повідомляє Польське радіо, на слід злочинної діяльності 42-річного чоловіка прикордонники вийшли рік тому, під час перевірки фірми в Вейгеровському повіті Поморського воєводства. Він через оголошення знаходив для роботи на будівництвах поляків, а також громадян України, Білорусі, Грузії і Молдови.

Спочатку ці особи працювали у фірмі чоловіка, де з них вибирали тих, кому найбільше потрібна була робота, а також слухняних і податливих для впливу і маніпуляцій. Таких працівників фірма відправляла на роботу на будівництва в Польщі та Швеції. З працівниками не підписувалися угоди або ж вони складалися незрозумілою для них мовою. 

Часто у робітників відбирали паспорти та інші документи, а зарплату вони не отримували взагалі, або невелику її частину. Коли працівники нагадували про зарплату, їм погрожували депортацією або безпідставно звинувачували в крадіжці, посилаючи заяви в правоохоронні органи. Також чоловік організував збори, під час яких залякував, принижував і навіть бив працівників.

З 2016 року і до осені 2018 чоловік використовував для примусової роботи як мінімум 540 осіб, а невиплачена зарплата досягла мінімум 4,5 млн злотих. 

“Зекономлені” на працівниках кошти поляк пускав на розвиток своєї законної господарської діяльності, в чому йому допомагали дві жінки. Вони проводили десятки банківських операцій, щоб приховати джерело походження грошей. 42-річному чоловікові пред’явлено звинувачення в торгівлі людьми (до трьох років ув’язнення), а жінкам — у відмиванні коштів (до 10 років в’язниці).

Джерело