У Пенсійному фонді України заявили, що середня заробітна плата в нашій країні в лютому склала майже 8,4 тисячі гривень. 

В повідомленні фонду говориться: “Затверджено за лютий 2019 року показник середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії”. Крім того, наголошується, що показник середньої заробітної плати в Україні для нарахування пенсії становить 8 328 гривень 77 копійок.

Варто нагадати про те, що українці все активніше змінюють свої пенсії на інший вид виплат, при цьому експерти розповіли, як отримати більші соцвиплати і як обрати більш вигідні. Потреба переходу може виникати згідно з тим, що виплати призначаються громадянам країни за віком, по інвалідності або за нагоди втрати годувальника, і вибір іншого варіанту може бути більш кращий для українців.

У Пенсійному фонді з цього приводу сказали: “Згідно ст. 10 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, за нагоди втрати годувальника), призначається один із цих видів пенсії за його вибору. При цьому власним бажанням можна змінити вид пенсії. Для того, щоб з’ясувати доцільність переходу з одного виду пенсії на інший, потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду, що виплачує пенсію”.

Джерело