З 15 жовтня в Україні повинні були дати опалення, але порадіти теплу в будинках поки можуть не всі

Опалювальний сезон офіційно стартував вчора. Ось тільки почався він у чотирьох містах України – в Києві, Львові, Вінниці та Броварах Київської області.

Тепло поки подають переважно в дитсадки, школи, поліклініки, лікарні, заклади культури. Решті ж українцям доводиться мерзнути. Кияни ж почали розповідати, що в деяких будинках вже потеплішали батареї.

Варто зазначити, що цей опалювальний сезон може датися легше для багатьох українців. Так, остаточно був затверджений порядок індивідуального обліку тепла, що дозволить мешканцям багатоквартирних будинків платити за спожиту теплоенергію в кілька разів менше. 

До нововведення, поставити персональний тепловий лічильник в старих хрущовках і сталінках, де опалення влаштовано за вертикальним принципом, було технічно неможливо.

Мешканці таких будинків оплачують тепло за солідарним принципом – виходячи з даних загальнобудинкового приладу обліку, розділених на квадратні метри опалювальної площі. 

А ось киян порадували не тільки теплими батареями, а й тим, що користувачам нарешті почали подавати гарячу воду. Зокрема, вона вже з’явилася на Троєщині біля ТЕС-6. Її не було кілька місяців через борги за газ.

Джерело