У найближчому майбутньому торговельні мережі перестануть покладатися на бренди, натомість довірившись штучному інтелекту. Такої думки дотримується футуролог, доктор економічних наук Андрій Длігач. Про те, як технології вплинуть на процес роздрібної торгівлі, він розповів під час свого виступу на «Ритейл-середовищі». 

На думку футуролога, вже до 2025 року 50% доходів в роздрібній торгівлі буде надходити від людей, які не оріетіруются на бренди при купівлі товару. Длігач впевнений, що вже до 2020 року люди почнуть забувати про торгові марки і замість них почнуть покладатися на персоналізовану комунікацію з клієнтом, для якої буде використовуватися штучний інтелект.

Футуролог звернув увагу на те, що штучний інтелект вже зараз часто знає людину краще, ніж вона сама. Великі компанії вже давно використовують CRM-системи, які дозволяють їм аналізувати покупців і знаходити пропозиції, які зацікавлять будь-яку групу і навіть конкретну людину. 

Описи товарів в найбільших інтернет-магазинах також складаються штучним інтелектом з урахуванням цільової аудиторії та її відгуку на ті чи інші комбінації ключових слів.

Крім того, в США багато магазинів одягу вже почали використовувати алгоритми, здатні аналізувати емоційний стан людини. У них встановлені камери, які фотографують покупця на вході, знаходять його профіль у соціальних мережах, аналізують його настрій і інтереси, а потім пропонують йому саме те, що може його зацікавити.

Варто відзначити, що великі українські компанії також йдуть у ногу із часом. Вони вже зараз збирають інформацію про українців. Длігач зазначає, що до 2022 року даних, зібраних «Київстаром», «ПриватБанком», «Сільпо» та Synevo, буде досить для створення будь-якого компромату.

До цього ми писали про те, що штучний інтелект може перевершити людський, так як він вже знаходиться на стадії освоєння творчого процесу. У той час, як ми через сторіччя захоплюємося творами Шекспіра, комп’ютер навчився складати вірші в стилі великого англійського поета.

Так, комп’ютер вже може писати вірші, як Шекспір, а ми – ні. Міжнародна команда розробників навчила нейросеть складати катрени – окремі чотиривірші, з яких складається англійський, або шекспірівський, сонет.

Джерело