У «Нафтогазі» розповіли, як для українців формується ціна на газ. 

У компанії відзначили, що вартість газу для українців від його загальної ціни становить 71%. Тобто згідно з поданими даними вартість тисячі кубометрів газу для населення становить 6958 гривень.

У «Нафтогазі» додали, що в цю суму входить безпосередня вартість ресурсу, яка становить 4942 гривні за тисячу кубометрів блакитного палива, що і є 71% від загальної вартості, яку платять українці.

Всі інші складові – податки (1,16 тисяч гривень ПДВ або 16,7%), транспортування розподільними мережами займає 7,4% від вартості тисячі кубометрів, а також розподіл магістральними газопроводами (3,1%). У вартість входить і ціна постачальника зі спеціальними обов’язками (1,8%). 

Нагадаємо, подорожчання газу для населення в поточному опалювальному сезоні не буде, але формула утворення ціни на газ, згідно з вимогами МВФ, повинна бути змінена. Таку заяву в ефірі одного з українських телеканалів зробив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр також додав, що формула ціноутворення буде розроблена до осені 2018 року.

Крім того за чотири роки реформи Андрія Коболєва на чолі “Нафтогазу” обійшлися українцям в 65 млрд гривень. Про це заявив журналіст Олександр Дубінський.

Він зазначає, що викачування грошей з кишень мешканців України здійснювалося за допомогою “реформи газового ринку” і “газової незалежності від Росії”.

Джерело: Politeka