Під час будівництва метро в Римі вдалося виявити будинок давньоримського воєначальника, датований II століттям нашої ери. 

У віллі II століття налічують 14 кімнат площею близько 300 кв. м. Непогано збереглися фонтан у внутрішньому дворі, старовинні фрески, мозаїки, а також мармурова підлога.

Збереглася обробка підлоги – чорно-біла мозаїка з квітковими мотивами. Стіни оздоблені мармуровою плиткою і прикрашені фресками. Археологам навіть вдалося знайти залишки фонтану, який колись прикрашав атріум.

Працівники знайшли цей будинок на глибині 12 метрів, неподалік від руїн давньоримських казарм.

Вчені припустили, що вона могли належати одному з генералів імператора Адріана.

Знахідку зробили в ході робіт з прокладання лінії С, що йде від центру на схід міста. Саму гілку почали будувати в 2000-х роках, перша ділянка здали в експлуатацію в 2014-му.

Віллу виявили на станції «Амба-Арадам», де раніше відкопали бараки преторіанської гвардії II століття. Виявилося, що будівля поєднувалася з бараками довгим коридором.

З іншого боку від бараків розташовувалося будова, яку вчені визнали складом-холодильником. Також з-під шару землі були витягнуті будівельні інструменти, золоті кільця і амулети.

 Археологи вважають, що вілла і прилеглі будівлі були закинуті вже в другій половині III століття. Їх знесли після будівництва нових фортечних мурів, щоб вороги не змогли використати як укриття.

 

Нагадаємо, в іспанських печерах знайшли наскальні малюнки, які можуть виявитися найдавнішими в світі. Найдавніший зі знайдених на цей момент наскальний живопис виявила група вчених з Великобританії і Німеччини. Повідомляється, що малюнки з’явилися на стінах іспанських печер приблизно 65 тис. років тому, коли в Європі жили виключно неандертальці.

Джерело