Баварська влада в рамках угоди про реадмісію між Україною та Німеччиною відправила на батьківщину чергову громадян України, яким відмовлено у наданні притулку. Про це повідомили в Генеральному консульстві України в Мюнхені. “Із 32 осіб з узгодженого списку депортовано 11”, – зазначили у диппредставництві. Решта 21 українців у призначений час і місце не з’явилися.

Депортуються особи, особу яких встановлено українською стороною і отримано підтвердження, що їх на батьківщині приймуть. У разі, якщо така людина заявляє про відсутність ідентифікаційних документів, їй видається довідка на повернення. Серед останньої групи висланих було кілька таких випадків.

Слід зазначити, що це другий орендований баварським відомством з питань надання притулку та повернення на батьківщину літак із серпня цього року. Що стосується географії тих, хто намагається отримати притулок у ФРН, то Донбас на даний час є “середньостатистичним регіоном” у цьому плані. Багато людей приїжджають із Закарпаття, Тернопільської, Кіровоградської областей; чимало серед мігрантів представників вірменської діаспори в Україні. Німецька влада не бачить серйозних підстав для надання цим мігрантам статусу політичного біженця.

Як повідомлялося раніше польські прикордонники влаштували жорсткі перевірки українським заробітчанам при виїзді з країни.

Вони змушують всіх покинути автобуси і довести своє легальне перебування в Польщі, переглядають терміни перебування, запитують, що робили в Польщі, якщо термін перебування безперервно 2 або 2,5 місяця відразу просять показати “Освядчення” і умову по якій працювали, дозвіл на роботу. Якщо таких документів у вас не буде, то чекайте відразу депортації на 6 місяців і штраф.

Джерело