Українські автомобілісти стали жертвами схем ТОВ “Порше Україна” – одного з найбільших гравців автомобільного ринку, ексклюзивного імпортера автомобілів Audi, Volkswagen і SEAT. В результаті виявлення масової фальсифікації сертифікатів відповідності – 2800 автомобілів Volkswagen знімають з реєстрації. “Обозреватель” розібрався з деталями небувалого прецеденту і дізнався, що наступними можуть постраждати власники нових Audi.

За результатами травня, дизельна версія Audi A3 стала найбільш продаваним автомобілем в Україні. Точно так само, як і “проблемні” VW, вже відомий нам імпортер “Порше Україна” розпродає преміальний Audi і знову з великим дисконтом. Знову на наш ринок прийшли автомобілі сумнівного походження, і знову майбутні автовласники можуть опинитися в неприємній ситуації. Лише у травні цього року було продано 264 “дизельгейтных” автомобіля Audi з понад 1000 проданих з початку 2018 року.

Відразу після старту ввезення Audi A3 (в кінці 2017 року) повинен був послідувати ввезення нових Audi A6. На поточний момент на автомобільному ринку є досить суперечлива інформація про постачання “шістки” від Audi, багато джерел вказують, що імпортер банально не встиг цього зробити до того, як почався скандал. У будь-якому випадку, реальною інформацією про країну виробництва та наявності маніпуляцій з сертифікацією AudiA6 поки ніхто не володіє.

Є велика ймовірність, що ми спостерігаємо новий виток схеми, за якою 2800 автомобілів Volkswagenуже втратили реєстрації, тільки тепер ставки значно вищі і за “народним автомобілем” піде преміальний Audi.

Можна тільки здогадуватися, яких масштабів може досягти скандал, коли листи про анулювання реєстрації слідом за власниками бюджетних VW почнуть отримувати тисячі власників преміальних Audi.

За інформацією джерел, один з двох керівників “Порше Україна”, громадянин ЄС Давид Лішка, вже покинув Україну. Саме його підписи стояли на документах, які стосуються автомобілів з анульованою реєстрацією.

Судячи з того, як розгортається ситуація, цілком можливим варіантом може стати арешт всіх рахунків імпортера і припинення діяльності компанії на українському ринку. Це може бути спровоковано тим, що компанію зобов’яжуть здійснити зворотний викуп всіх автомобілів, а це десятки мільйонів євро.

У свою чергу, компанія компанія Порше Україна надіслала до редакції листа, у якому пояснила ситуацію навколо автомобілей. Додаємо коментар компанії Порше Україна без змін: 

“24.05.2018 року компанія Порше Україна опубліковала офіційне звернення про те, що ми перевіряємо наявність можливих невідповідностей, що мали місце в процесі отримання сертифікату на імпортовані автомобілі Volkswagen, моделі Golf Sportwagen (Variant). На даний момент ми з високою інтенсивністю працюємо над розробкою оперативного та сприятливого для клієнтів зазначених автомобілів рішення.

Зараз компанія Порше Україна знаходиться в процесі активної офіційної комунікації з відповідними державними установами і на даний час у нас немає підтверджених даних щодо cкасування реєстрації автомобілів моделі Golf Sportwagen (Variant). Також нема підстав вважати, що це могло б вплинути на здатність до експлуатації або на безпечність вказаних автомобілів.

Зауважуємо, що всі автомобілі марки Audi, які було реалізовано за спеціальною ціною, були імпортовані та реалізовані в Україні без будь-яких порушень норм, стандартів та законів. Автомобілі Audi A3, які було імпортовано та реалізовано в Україні компанією Порше Україна вироблені в Європі і не були призначені для ринку США. При цьому, автомобілі Audi A3 оснащені двигуном стандарту Євро-6, за якими їх було сертифіковано в Україні. Дійсно, на ці автомобілі діяла спеціальна ціна, що зумовлено тим, що зазначені автомобілі є 2015-2016 року виробництва.”

Джерело