Україна зможе зірвати цілий куш на видобутку власного газу

Україна виставила на аукціон перші права на видобуток газу і нафти на українських родовищах. Після їх успішної реалізації Україною може за кілька років перетворитися з імпортера блакитного палива в його експортера.

Таку думку висловив у своєму блозі Кирило Сазонов. За його словами, нарешті Україна змогла зруйнувати корупційну вертикаль з видобутку корисних копалин, яка була створена ще при екс-президенті Вікторі Януковичі.

«Тобто ми право видобутку в своїх надрах тепер продаємо з аукціону, відкрито і отримуємо справжню ціну. По грошах там взагалі все дуже цікаво. Першу суму ми отримуємо з аукціону. Потім інвестор вкладає гроші в розробку, а це мільйони доларів на одну свердловину. Ні копійки з бюджету – всі гроші приватників. Природно, потім робочі місця для всіх – від технічних фахівців до робітників. Це все податки і збори до Пенсійного фонду. Плюс – завантаження суміжних галузей замовленнями, за які добре заплатять », – пояснив він.

На думку Сазонова, запаси газу в Україні дозволяють через кілька років стати великим експортером газу.

«Запаси дозволяють, потрібні технології та інвестиції. Я не буду брехати про дешевизну, але тут є інший важливий момент, навіть два. За наш газ ми платимо гривнями, за імпортний – доларами. Плюс саме імпорт енергоносіїв дає нам зараз негативний торговий баланс. Станом експортерами – будемо долари не витрачати, а отримувати. Тобто для золотовалютних резервів і курсу гривні новини відмінні. Додатковий бонус – з виходом на європейський ринок (а споживання газу там росте) ми трохи посуваємо звідти кого? Правильно, Росію », – підкреслив експерт.  

У грудні державна компанія «Укргазвидобування» відкрила четверте за 2018 рік газове родовище в Харківській області.

Уточнюється, що в цьому році було відкрито три нових родовища в Харківській області на ділянках надр, спецдозволи на які були отримані до 2017 року. Їх перспективні ресурси в цілому складають 8,2 млрд куб. м «блакитного палива». 

Джерело