Уперше за списками кількох польських партій на виборах до Європарламенту в травні балотуватимуться також мігранти з України. 

Про це зазначається у матеріалі “Друзі Путіна, нотаріус та феміністка: хто з українців Польщі балотується до Європарламенту”.

Наразі вже відомо, що до Європарламенту намагаються потрапити четверо вихідців з Украхни, які вже мають громадянство Польщі.

Відомо, що у свої списки українців взяли партіх, які стоять на доволі неоднозначних позиціях. Йдеться про ліву партію “Весна” і праворадикальну “Конфедерація”.  

Так, у списку націоналістичної “Конфедерації” опинилась уродженка Донецької області Лілія Мошечкова, яка серед української громади Польщі відома тим, що збирала допомогу для бойовиків “ЛДНР”.

Більше того жінка не соромилась проросійської риторики та назвала війну в Україні – “громадянською”. Крім того разом з іншим скандальним європарламентарем відвідувала анексований Крим.

Також відомо, що іншим мігрантом, який намагається потрапити Європарламенту є Володимир Осадчий, політична кар’єра якого розпочалась відразу ж після незаконної анексії Криму. Відомомо, що Осадчий так само, як і Мошечкова, співпрацює з афілійованими з Кремлем установами і виступає у прокремлівських медіа.

У свою чергу ліва партія “Весна” бере у свій список Оксану Литвиненко, яка родом із Луганська та Лілія Твардош.

Джерело