Вегетосудинна дистонія, авітаміноз, дисбактеріоз – українцям часто приписують подібні діагнози. Однак часто трапляється так, що за симптомами, які пов’язують з такими хворобами, може критися дещо зовсім інше.

Зокрема, річ може полягати в анемії, депресії, тривозі, заявляє терапевт Тетяна Анікєєва.

Нещодавно киянка Вікторія Кулик звернулася до лікаря, тому що часто відчувала втому, сонливість і нездужання. Діагноз медика був авітаміноз. Жінка пропила приписані ліки, але стан здоров’я не покращився.

“Він поставив мені діагноз “авітаміноз” і прописав ліки. Це були вітаміни. Я пропила курс, але не відчула ніякого поліпшення”, – розповідає Вікторія.

Як пояснюють терапевти, авітаміноз – це не загальна нестача вітамінів. Найчастіше це великий дефіцит конкретного вітаміну або їх групи. Причину ж таких симптомів, як у Вікторії, потрібно шукати глибше.

“Або це може бути анемія, або може бути соматоформні розлад, це може бути депресія, тривога і лікуються вони абсолютно по-іншому”, – зазначає терапевт Тетяна Анікєєва.

Медики також додають, що діагнозу “вегетосудинна дистонія” в міжнародній медицині взагалі не існує. Його досі ставлять тільки на пострадянському просторі. Тривога, проблеми зі сном, біль в серці, коливання тиску та дискомфорт в животі можуть бути симптомами відразу декількох хвороб. 

Джерело