2018 року іноземці вклали в Україну всього 2 мільярди доларів

Це поки не остаточна сума, а оцінки інвестиційної компанії Dragon Capital. Офіційні державні органи поки не опублікували дані. Втім, навіть якщо сума буде більшою, сумнівно, що вона перевищить торішній показник. І це на 1,3 мільярда менше, ніж було 2016 року. В той час як у Польщі, за останніми доступними даними, ПІІ принаймні у 4 рази вищі, ніж в Україні.

прямі іноземні інвестиції

Заробітчани перерахували до України у 5,5 раза більше — 11 мільярдів доларів

При тому протягом останніх трьох років трудові мігранти перераховують до України все більше грошей.

надходження від заробітчан

Втім, було б некоректно вважати, що ці гроші йдуть повз економіку чи осідають у сірій зоні. Їх отримувачі, сім”ї мігрантів, витрачають ці кошти у магазинах, вкладають їх у банки, будуть на них житло і так далі — словом, ці гроші підживлюють економіку України.  

2019 року Україна буде лідирувати у світі за швидкістю скорочення робочої сили

Країнами, які найшвидше за всіх втрачатимуть працездатне населення, 2019 стануть Україна, Болгарія, Румунія, Литва, Угорщина, Латвія, Молдова, Хорватія, Росія та Білорусь.

скороченя робочої сили

Як висновки? Не чекайте глибоких чи пізнавальних висновків, які ми пишемо зазвичай. Висновок один: друзі, нам триндець. Якщо Україна не зможе зупинити еміграцію до інших країн, країна залишиться без людей. Бо міграція спричинює не лише економічну проблему — Україна втрачає робочу силу, в тому числі висококваліфіковану; вона породжує і соціальну проблем — емігранти вселяють зневіру у тих, хто залишився, вони спонукають і їх до еміграції. Напередодні виборів у програмі кожного кандидата повинна бути чітка відповідь на питання, як він пропонує повернути українців з-за кордону.  

Відсутність робочої сили уповільнює економічне зростання, повільне економічне зростання спричинює відтік робочої сили, що знову уповільнює економічне зростання. І так по колу. А повернути українців до України можна лише залучивши інвестиції. Яких зараз у 5,5 рази менше, ніж грошей від мігрантів.

Джерело