В результаті проведеного опитування у жовтні-листопаді, українці висловилися про те, кого вважають головним корупціонером в країні

Про це стало відомо завдяки міському омнібусу від соціологічної компанії Active Group. 

«Щодо відповіді на питання «Який з цих органів краще/гірше за все виконує функцію боротьби з корупцією», то тут лідером виявилося НАБУ, яке отримало найбільшу різницю між кращою (31,7%) і найгіршою (12,3%) оцінками. Зі значним відривом на другому місці – СБУ. САП отримало 6,7% голосів респондентів. Антилідером виявилися суди, в яких погані оцінки перевищили хороші на 31,1%», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що половина опитаних українців вважає боротьбу з корупцією в Україні провальною, а майже кожен третій вважає, що її взагалі не відбувається.

Як повідомлялося раніше, у світовому масштабі близько одного трильйона доларів йде під хабара  

Корупція призводить до того, що світова економіка щороку втрачає 2,6 трлн доларів США. Про це повідомляється в центрі новин ООН. Річний обсяг хабарів виходить приблизно в один трильйон доларів. Ці цифри навів португальська генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.

Гуттереш закликав робити все можливе, щоб припинити корупцію в світі, обман і шахрайство.

 

«Дані Всесвітнього економічного форуму показали, що щорічні втрати, пов’язані з корупцією, становлять суму не менше 2,6 трлн дол. або 5 відсотків світового внутрішнього валового продукту», — зазначив генсекретар ООН.

Також голова зазначив, що корупція однаково існує в країнах з різною економікою і не залежить також від географічного положення країни.

«Корупція — це посягання на цінності та ідеали Організації Об’єднаних Націй. Корупція позбавляє людей шкіл, лікарень, відлякує інвесторів і призводить до екологічних проблем, наприклад, розбазарювання природних ресурсів. Вона підриває верховенство права й сприяє вчиненню інших злочинів… », — заявив генеральний секретар у повідомленні до дня Міжнародного дня боротьби з корупцією. 

Потім додав португалець про ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші фінансові махінації. За його словами, вони підривають зусилля щодо досягнення цілей сталого розвитку. Антоніу Гутерріш закликав об’єднатися в боротьбі з корупцією і домагатися повернення викрадених активів.

Джерело