Стало відомо, коли в Україні запрацюють нові правила нарахувань “понад лічильника”

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства регіонального розвитку.

У відомстві зазначили, що в Україні поки не будуть застосовувати нову Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг.

“Зараз підприємства тепло-, водопостачання і водовідведення не можуть застосовувати нову методику розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг і здійснювати будь-які додаткові нарахування, посилаючись на нову методику”, – відзначили в профільному міністерстві. 

Крім цього, в Міністерстві регіонального розвитку помітили, що до укладення нових договорів прості українці повинні оплачувати надані їм комунальні послуги за діючими договорами.

“Методика може застосовуватися тільки після укладення споживачами нових договорів з виконавцями комунальних послуг (за вимогами нового закону №2189). На той час нарахування населенню за комунальні послуги повинні здійснюватися за чинними договорами і правилами. Тобто, тепло – і водопостачальні підприємства не можуть розподіляти воду і тепло згідно з новою Методики. Це є прямим порушенням умов діючих договорів зі споживачами “, – стверджують у відомстві. 

Прес-служба міністерства також нагадала, що нова методика буде встановлювати порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг: постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання.

Варто зазначити, що даний документ був розроблений Мінрегіоном на виконання відразу двох законів, один з яких офіційно набуде чинності вже 1 травня 2019 року.

Джерело