Глава фінансового комітету Верховної Ради Михайло Довбенко вніс до парламенту проект постанови, яким рекомендує нардепам проголосувати за зміну порядку і розмірів штрафних санкцій за порушення підприємцями касової дисципліни

Документ, поданий ще в грудні минулого року, пропонує істотно скоротити розмір штрафів за перевищення ліміту готівки в касі, а також за неоприбутковані або оприбутковану невчасно готівку. 

Для цього, впевнені автори проекту №9451, насамперед слід скасувати старий президентський указ, який ще в червні 1995 року встановив драконівські санкції за такі правопорушення:

200% від понадлімітної суми за перевищення встановленого ліміту каси. П’ятикратний штраф за неоприбутковану готівку.

Депутати впевнені, що в поточних реаліях таке суворе покарання абсолютно безглуздо, оскільки частка готівкових операцій постійно скорочується і вже впала до 9,8% від ВВП. До того ж, ще в червні 1996 року було анульовано право президента видавати укази, що регулюють економічну діяльність. А в 2011 році в податковому кодексі з’явився рядок, яка віддала право встановлювати штрафні санкції виключно нормами самого Кодексу та законами. В результаті, це призвело до виникнення правової колізії.

Автори документа переконані, що санкції за такого роду правопорушення слід прописати в окремому законі. Причому, переписуючи президентський указ, їх слід істотно зменшити:

100% від понадлімітної суми за перевищення встановленого ліміту каси. 

Дворазовий штраф за неоприбутковані готівку.

25% за порушення строків використання виданої під звіт готівки.

100% за видачу готівки без касового ордера (за винятком операцій, що проводяться із застосуванням РРО). 

Якщо депутати прислухаються до рекомендацій фінансового комітету і підтримають ініціативи авторів законопроекту, його норми вступлять на наступні день після публікації закону.

Раніше повідомлялося, що водії почали стикатися з новими штрафами та іншими нововведеннями. Кожен водій знає, що в машині не можна перевозити: зброя, боєприпаси, вибухівку, наркотики, а також шкідливі і небезпечні для здоров’я хімічні сполуки без відповідних документів і дозволів.

Джерело