Звільнені з полону терористів “Л/ДНР” українці почали отримувати обіцяні Кабінетом міністрів 100 тисяч гривень. Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

За словами начальника управління з питань переселенців та гуманітарного співробітництва МінТОТ Ірини Калупахи, гроші почали виплачувати в Донецькій і Львівській областях. 

“Тут не буде, що всі отримають допомогу в один день. Звільнені з полону зверталися в різний час, на місяць раніше, на місяць пізніше. Виплачувати вже почали, це питання часу. І це не півроку, а місяць максимум”, – пообіцяла Калупаха.

Відзначається, що місцева влада спрацювали оперативніше. Так, в Донецькій області звільнені з полону отримали з бюджету по 50 тисяч, а в Луганській і Львівській по 8 тисяч гривень.

Варто відзначити, що відразу після масштабного обміну в Міністерстві соціальної політики заявили, що звільнені отримають одноразову компенсацію близько 100 тисяч гривень. В кінці січня, через місяць після звільнення, деякі українці залишалися без документів і грошей від держави.

Варто додати, що раніше відомий журналіст Айдер Муждабаєв зазначив, що єдина людина, яка може звільнити українських політичних полонених Сенцова, Кольченка та інших – це президент США Дональд Трамп.

Він заявив, що всі дії України “чесні, все правильно, тільки одна проблема – вони безрезультатні”.

“Виходячи з мого розуміння психотипу Путіна, думаю, що йому це глибоко пофіг, абсолютно не чіпає, нічим не лякає взагалі. З Заходом у нього зараз все більш-менш гаразд, гроші з ЄС течуть рікою, на футбол на кістках пасажирів “Боїнга” цим західним гуманістам, здається, наплювати” – пише журналіст.

Муждабаєв заявив, що єдина людина у світі, якій президент РФ Володимир Путін не зміг би відмовити в обміні полоненими – це Трамп.

“Я думаю, що єдина людина у світі, якій Путін не зміг би відмовити в обміні Сенцова/Кольченка (як мінімум) – це Дональд Трамп. Адже це просто сакральна мрія російського фюрера — щоб президент США його про що-небудь попросив, і “добрий російський цар” змилостивився. Як спонукати Трампа на цю “послугу” Україні і всім по-справжньому гуманним людям у світі, я, звичайно, не знаю. Його психотип мені не знайомий. Також я не дипломат і не знаю, чого це може коштувати (в плані грошей наближеним лобістам, наполегливих прохань з боку нашого президента, західних лідерів etc, всі засоби хороші вже, здається)”, – говорить Муждабаєв.

Він заявив, що стратегічно – РФ не припинить захоплення українських заручників, поки Путіну ця політична работоргівля нічого не варта. Стратегічно потрібно домагатися окремого посилення санкцій за захоплення РФ громадян нашої країни.

“Настільки реально це – я, знову ж таки, не дипломат, не знаю. Але треба домагатися, доведеться бити в цю стіну, іншого шляху зупинити росіян людожерів не існує. Поки що немає додаткових санкцій за політв’язнів українців – продовжаться жерти. Такі сьогодні думки”, – написав журналіст.